Hakkımda

Fotoğrafım
Yedisinde neyse yetmişinde de o olucak olan,minicikliğinden beri vitrin camlarına aşık,hırslarına yenik düşmeyen,pamuk gibi bir kalbi olan taşlarla uğraşan,ışıltıya bayılan,şiir olmazsa olmazım diyebilen,müzik dinlemeden yapamayan kendi dünyasında atmosferinde biri =)))

7 Eylül 2012 Cuma

Her hafta bir ülke: Yunanistan

   Çoğumuzun içinde Dünyayı gezmek, görmek, değişik tatları denemek, farklı deneyimler yaşamak gibi istekler vardır. En azından benim var :) Evet belki tüm Dünyayı gezemesem de merak ettiğim ülkeleri görmek çok istiyorum. Önce komşu ülkelerden başlayıp tüm Avrupayı, Afrikayı, Japonyayı, Avusturalyayı ve tabi ki Amerikayı görmek istiyorum :) Ben de kafamdaki bu hayaller ve planlardan yola çıkarak her hafta farklı bir ülkeyi onun kültürünü araştırmayı ve bunu da paylaşmayı istedim =) Bu hafta biraz geç oldu haftanın son iş gününde yapıyorum bu post'u ama olsun. Şimdi biraz Yunanistandan konuşalım :) 

  Balkanların Güneyinde yer alan ve komşumuz olan bu ülke büyük filozofların anavatanıdır. Yeme-içme kültürleriyle bizim yeme-içme kültürümüz çok çok benzerdir. Kabak çiçeği dolmasından yaprak sarmasına kadar benzer özellik taşır mutfaklarımız. Ah tabi bir de ouzo (uzo) var =) Yunan halkının rakısıdır kendisi .. :) Danslarımız, müziklerimiz hatta dillerimizdeki çoğu kelime bile birbirine benzer Yunan halkıyla.
 Karnıyarık (Görsel: www.kalofagas.ca)
 Ouzo
"The Loukoumades"  diye adı geçen bizim lokmamıza benzeyen tatlı

Peki ya modadan naber? =)=Elena Antoniades tasarımları=Antik çağlardaki saç ve kıyafet modelleri 

Ve son olarak lookbook 'tan takip ettiğim Konstantina Tzagaraki'den birkaç  fotoğraf..Yunanistana gidildiğinde nereler gezilir ne mutlaka yapılmalı bunlara çok girmek istemiyorum.Bunlar nasıl olsa her sitede bulunabilcek bilgiler ama benim mutlaka görmek istediğim yer tabiki Mykonos =)Son olarakta güzel ezgiler gelsin =) 
:)))  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails