Hakkımda

Fotoğrafım
Yedisinde neyse yetmişinde de o olucak olan,minicikliğinden beri vitrin camlarına aşık,hırslarına yenik düşmeyen,pamuk gibi bir kalbi olan taşlarla uğraşan,ışıltıya bayılan,şiir olmazsa olmazım diyebilen,müzik dinlemeden yapamayan kendi dünyasında atmosferinde biri =)))

20 Şubat 2013 Çarşamba

Mersin-Adana

   Kaç zamandır şehir dışına çıkma fırsatım olmadı. Uzun zamandır aklımda olan bir planı işlerimiz çok yoğunlaşmadan hemen önce yürürlüğe koyup biricik dostum Yeşimin yanına Mersine 4 günlüğüne kaçıverdim. Gitmeden önce kaç kere hava durumuna baktim telefonumdan ben bile hatırlamıyorum. Hava o 4 gün hep 16-18 derece arasında olucak diye babetlerimi ve ince kıyafetlerimi bavula atıp kendimi vurdum yollara :)


 Öğlen hemen kendimizi sokaklara attık :)

 veeee benim mersinle ilgili en sevdiğim şey kerebiç :)

3. gün sabah biraz dinlendikten sonraaa 

Kendimizi Adanaya attık :)Adanaya sadece kebap için gitmek istediğimi belirtmeliyim. O kadar seviyorum şu kebap'ı Adanada yemeyi :)

 Bu da benim biricik Yeşimimm :)

 ve Mersinde son günüm :(
Geziye Dair Notlar:
Öncelile Mersine gidiyorsanız mutlaka ve mutlaka tantuni yemelisiniz. Birçok meşhur tantuniciler var Yaprak ve Göksel şimdilik aklıma gelenler. Buralardan yiyebileceğiniz gibi bazı minik kıyıda köşede kalmış iyi tantunicilerde de yiyebilirsiniz.  Sonrasında mutlaka kerebiç yiyin. Farklı bir tat. Alışılmışın dışında şerbet yerine köpük gibi değişik bir karışımla tatlandırıyor ağzınızı. 
Eğer deniz kenarında kahvaltı yapmak isterseniz Mersinde Gül cafe'yi tek geçerim. Müthiş doyurucu bir kahvaltıdan sonra deniz kenrarında yürüyüş yapabilirsiniz.
Deniz kenarına kadar gelmişim ben illa balık yemeliyim diyorsanız size çarşı sanırım oraya yakın lunaparkın oradaki balık teknelerini önerebilirim. Tek kelimeyle muhteşem!
Gelelim eğlence konusunaaaa. Burada Pozcu denen yer en kıpır kıpır gençlerin takıldığı yerlerden. Deniz kenarına doğru gidip yol boyunca bulunan yerlerden birinde oturup birşeyler içebilirsiniz yok ben daha farklı birşeyler istiyorum diyorsanız kesinlikle Marinaya gitmelisiniz.
Uzun yıllardır ara ara Mersine giderim son 5 yılda her sene mutlaka gitmeye çalıştım ve çok seviyorum bu şehri...
Yemeden içmeden almadan dönmeyin!: Tantuni, kerebiç, künefe, balık, atom, cezerye ve her türlü tatlı :)

Adanadan kısaca bahsedecek olursam; en son 8 yıl önce gittiğim bu şehri yine aynı sıcaklıkta buldum.
Sokaklar cıvıl cıvıl hep :) Yıllar önce küçücük halimle 1.5 kebap yediğim için her adana lafı geçtiğinde gözlerimden kalp çıka çıka kebaaaaap diyordum sonunda kavuştum. Müthiş bi kebap ziyafeti oldu. Biz Hasanusta kebap diye bir yere gittik ve önümüze gelenleri 5 dk da silip süpürdük resmen. Ayrıca Adanada Melekler Kahvesi diye çok değişik ve oralarda popüler bir cafe/fal cafe'ye gittik. Türk kahvesi fincanlarının büyüklüğüyle çay fincanlarının büyüklüğünün eşit olması en garip gelen şeylerden tabi bir de neredeyse her masada 1 falcı olması da var.
Yemeden içmeden almadan dönmeyin!: Tabiki Adana kebap!!! biberli/acılı ekmek bir de mevsim yazsa bici bici :)

Mersin-Adana gezimden notlar bunlar :)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails